محل های دیدنی سنگاپورچایناتاون (محله چینی‌ها)

 
چایناتاون قلب فرهنگی سنگاپور است، با چشم‌اندازهایی از دوران كهن این جزیره با معابد بسیار، تراس‌های تزئین شده و غوغایی از فروشندگان، مغازه‌ها و فعالیت‌ها.متاسفانه این محله بخش بزرگی از خود را ظرف سی سال گذشته از دست داده است تا تبدیل به ساختمان‌هایی با كاربری‌های جدید شوند، اما همچنان محله‌ای دلكش و پویا برای كشف و سرگرمی است.
اگرچه بازسازی‌های صادقانه بخش‌هایی از چایناتاون را نجات داده، اما خطر جدیدی را نیز بوجود آورده است؛ ساختمان‌های بازسازی شده اكنون فضاهایی مطلوب با اجاره بهای سنگین هستند و ساكنان پیشین كه فروشندگان كالاهای سنتی چون عود‌های معابد، مهرسازان و نامه‌نویسان بودند، رفته رفته از این ساختمان‌ها كوچ كرده و نسل جدیدی از چایناتاون با رستوران‌های شیك، فروشگاه‌های گران‌قیمت جایگزین چهره سنتی پیشین شده است.
 خیابان عرب‌ها

 
قلب مسلمان سنگاپور، بازار سنتی پارچه‌ها و منسوجات است، انباشته از باتیك‌های اندونزیایی، ابریشم، سارونگ و پیراهن‌ها. به این مخلوط اضافه كنید؛ تسبیح‌ها، اسانس گلها، لباس‌ و عرقچین حاجیان، كلاه‌های سانگكوك، و اشیاء حصیری در غرفه‌هایی كوچك كه در دل دیوار قرار گرفته‌اند. در هنگام خرید چانه‌زنی را فراموش نكنید.
مسجد بزرگ سلطان بزرگترین و زنده‌ترین مسجد در سنگاپور است، اما مسجد كوچك جماعت مسلمین مالابر زیباتر است. غذاهای هندیان مسلمان در خیابان نورت بریج و اغذیه فروشان در خیابان بوسوراه خصوصاً در غروب‌های ماه رمضان فضاهای جذابی می‌آفرینند.
 هند كوچك (محله هندی‌ها)

 
مغازه‌های دیوار به دیوار، رایحه‌های تیز و موسیقی فیلم‌های هندی فراغتی را از تجدد سایر بخش‌های شهر فراهم می‌آورند. اینجا جایی است كه می‌توانید تصویر قاب‌شده‌ای از كریشنا را كه همیشه بدنبالش بودید را بیابید، غذاهای بسیار خوش طعمی را میل كنید و آشپز‌های دوره‌گرد را در حین طبخ چاپاتی‌ها تماشا كنید.
هند كوچك، آنچنان كه از نامش پیداست مركز اجتماع بزرگ هندیان در سنگاپور است. اگرچه نسخه پاستوریزه‌ای از كیفیات واقعی هند است اما همچنان این منطقه هویت خود را حفظ نموده و آنرا دربرابر تبدیل به جاذبه‌ای گردشگری تباه نكرده است و این خود رنگارنگ‌ترین و جذاب‌ترین محله در سنگاپور را رقم زده است.
مركز زوجیاو بازار اصلی منطقه و ادویه فروشی‌های بسیاری نیز اطراف آنرا احاطه كرده‌اند. معابد سری ویراماكالیاممان، سری سرینیواسا پرومال و معبد هزار نور از دیدنی‌ترین معابد سنگاپور هستند.
 موزه تمدن‌های آسیایی
 

آدرس:سنگاپور، محله كولونیال، امپرس پی ال، شماره ۱
تلفن:۲۷۷۹۸ ۶۳۳ (۰۰۶۵)
سایت وب:www.acm.org.sg
ساعات بازدید: سه‌شنبه تا یكشنبه از ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰، جمعه‌ها تا ۲۱:۰۰، دوشنبه‌ها از ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰
 
درون قصر بزرگ و قدیمی ملكه، كه به افتخار ملكه ویكتوریا به همین نام نامگذاری شده، موزه تمدن‌های آسیایی قراردارد كه شایسته است از آن بازدید كنید. یازده گالری موضوعی، اجازه كشف جنبه‌های تاریخی و سنتی فرهنگ و تمدن آسیایی را به شما می‌دهند. با مجموعه‌ای نفیس از بیش از هزار و سیصد آیتم كه به زیبایی ارایه شده‌اند و بیانگر میراث تاریخی اقوام جنوب شرق آسیا، چین، هند، سریلانكا و حتی تركیه هستند.
تاكید موزه بیشتر بر فرهنگ‌ها و مناطقی از جهان كه چهره نژادی سنگاپور امروز را می‌سازند است و كمك می‌كند دركی بایسته از وابستگی سنگاپور به این فرهنگ‌ها را كسب كنید.پارک طبیعت بوكیت تیماه


آدرس: سنگاپور، بوتیك باتوك، جاده هیندهدِ، شماره ۱۷۷
تلفن: ۸۵۷۳۶ ۶۴۶ (۰۰۶۵)
سایت وب:www.nparks.gov.sg
ساعات بازدید: همه روزه از ۸:۳۰ تا ۱۸:۰۰  (پیاده‌روی شبانه توصیه نمی‌شود.)
 
سفری به سنگاپور كهن پیش از آنكه رفلز پایش را بر این جزیره بگذارد. تنها بازمانده جنگل‌های بارانی سنگاپور افتخاری دیگر نیز دارد، مرتفع‌ترین نقطه جزیره با ارتفاعی ۱۶۳ متری و سرگیجه‌آور. بازدیدكنندگان مسیر مشخص شده تا قله را می‌پیمایند اما مسیر‌های جذاب دیگری نیز به سمت دید شمالی، دید جنوبی و یا مسیر دره سرخس‌ها وجود دارند كه تجربیاتی یكتا را از سنگاپور به ارمغان می‌آورند.
پوشش گیاهی این جنگل همچنین مأوای باقی‌مانده حیات‌وحش ملی سنگاپور نیز هست، شامل میمون‌های دم‌بلند، پیتون‌ها و گونه‌های مختلف پرندگان.
این جنگل، خانه بیش از ۸۴۰ گونه گیاهی و ۵۰۰ گونه مختلف جانوران و حشرات است و از اینرو خزانه طبیعی سنگاپور محسوب می‌شود.باغ پروانه‌ها و پادشاهی حشرات

آدرس: سنگاپور، جزیره سنتوسا
احاطه شدن میان بیش از پنجاه گونه مختلف پروانگان كه اطراف شما بال می‌زنند رویایی است كه در این پارك به حقیقت می‌پیوندد. موزه پادشاهی حشرات هزاران پروانه، سوسك شاخ‌دار، سوسك‌های هركولس (بزرگترین سوسك دنیا)، عقرب و جانوران دیگر را به نمایش گذارده است. مجموعه‌ای مناسب برای سرگرم كردن كودكان و آشنا نمودن آنها با طبیعت، و دیدن حیرت آنان از تماشای این همه حشره خود تفریحی دیگر برای بزرگترهاست.
 موزه ملی سنگاپور

آدرس:سنگاپور، جاده مرچانت، شماره ۳۰
تلفن: ۲۵۶۴۲ ۶۳۳ (۰۰۶۵)
سایت وب: www.nationalmuseum.sg
بازدید: سه‌شنبه تا پنج‌شنبه و شنبه‌ها و یكشنبه‌ها از ۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰، دوشنبه‌ها از ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰ و  جمعه‌ها از ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
موزه ملی سنگاپور، كه موزه تاریخ سنگاپور نیز نامیده می‌شود، در ۱۱۹ سالگی همچنان بزرگترین و قدیمی‌ترین موزه این دیار است و ردپای دودمان خود را از شخص رفلز، كه بنیان سنگاپور را در سال ۱۸۲۳ پایه‌ریزی كرد، دنبال كرده و مجموعه‌هایی گیرا از فرهنگ منطقه، تاریخ و صنایع آن را گردآوری نموده است و همچنین صاحب یك مجموعه كم‌نظیر از یشم است.
این موزه نه تنها نمایشگر اشیاء تاریخی، بلكه برگزاركننده جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی گوناگونی نیز هست.مسجد سلطان

آدرس: سنگاپور، خیابان موسكات، شماره ۳
تلفن: ۳۴۴۰۵ ۶۲۹ (۰۰۶۵)
ساعات بازدید: همه روزه از ۹:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و از ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰
مسجد سلطان بزرگترین مسجد سنگاپور است. این ساختمان به آسانی از گنبد طلایی‌اش شناخته می‌شود و بنایی زیباست اما جذابیت چندانی از داخل ندارد.
این مسجد به یاد دوست و شفیق سر استمفورد رفلز، سلطان حسین شاه، نام‌گذاری شده. ابتدا در سال ۱۸۲۵ و با كمك رفلز و كمپانی هند شرقی بنا گردیده ولی یكصد سال بعد به جای كنونی منتقل گردیده است. تالار مسجد گنجایش ۵۰۰۰ نمازگذار را دارد . ساعت دیجیتال قرمز رنگ درون سالن، از معدود مظاهر فن‌آوری امروزی سنگاپور در این مسجد است.
در ماه رمضان و در هنگام افطار بساط غذا در اطراف این مسجد گسترانده می‌شود كه فضایی دیدنی را خلق می‌كند.

توجه كنید كه با شلوارك، تی‌شرت آستین كوتاه و یا بدون آستین، و با دامن كوتاه نمی توانید داخل مسجد شوید. اما می‌توانید ردایی را به رایگان اجاره كنید.موزه هنر سنگاپور


آدرس: سنگاپور، منطقه مستعمراتی، جاده برس باساه، شماره ۷۱
تلفن: ۲۳۲۲۲ ۶۳۳ (۰۰۶۵)
سایت وب: www.singart.com
ساعات بازدید: دو‌شنبه تا یكشنبه از ۱۰:۰۰ تا ۱۹:۰۰ و  جمعه‌ها از ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰
موزه هنر سنگاپور در سال ۱۹۹۶ و در مدرسه‌ای قدیمی كه به زیبایی بازسازی گردیده افتتاح شده و خانه یكی از بهترین مجموعه‌های هنری آسیای جنوب شرقی است. مجموعه موزه شامل بیش از ۷۰۰۰ اثر  هنری مدرن چون آثار هنرمندان نامداری چون فرانك استلا و روی لیختن‌اشتاین است و البته با تاكید بیشتری بر هنرمندان منطقه و سنگاپور چون لیم تزه پنگ و چن چونگ سوی. موزه همچنین نمایشگاه‌های موضوعی گوناگونی را در طول سال برگزار می‌نماید.