پول
واحد پول این كشور دلار و سنت سنگاپور است. اسكناس‌های رایج ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ دلاری هستند. سكه‌های رایج ۱، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنتی و یك دلار سنگاپور هستند.
واحد پول برونئی نیز به بهای دلار سنگاپور پذیرفته می‌شود. كلیه بانك‌ها در سنگاپور نیز واحد پول برونئی را برای واریز‌ها می‌پذیرند.
جدای از دلار سنگاپور؛ دلار آمریكا و دلار استرالیا، دلار برونئی، ین ژاپن و پوند انگلیس نیز در اغلب فروشگاه‌های بزرگ و مراكز خرید پذیرفته می‌شوند.
ساعات كار بانك‌ها در روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح الی ۳ بعدازظهر و در روزهای شنبه از ۹:۳۰ صبح الی ۱ بعدازظهر است. برخی بانك‌ها تا ساعت ۳ بعدازظهر نیز باز می‌مانند. برخی بانك‌ها خصوصاُ آنهایی كه در خیابان اورچاد واقع هستند، یك‌شنبه‌ها نیز به فعالیت می‌پردازند.
اكثر بانك‌ها چك‌های مسافرتی را می‌پذیرند، اما ممكن است درصدی را به عنوان كارمزد كسر كنند. همراه داشتن گذرنامه معتبر برای نقد كردن چك‌های مسافرتی الزامی است.
كارت‌های اعتباری مشهور به گستردگی در سنگاپور پذیرفته می‌شوند. اگر فروشگاهی پذیرش كارت را منوط به پرداخت مبلغی اضافه كرد با فراهم آورنده كارت اعتباری خود تماس بگیرید و مورد را گزارش كنید.


بهداشت و سلامتی
بطری‌های آب معدنی در سوپرماركت‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی بطور گسترده‌ای یافت می‌شوند. اگرچه آب لوله‌كشی شهری در سنگاپور كاملاً قابل شرب است.
امكانات درمانی در سنگاپور در رده بهترین‌های جهان است، پزشكان و دندان‌پزشكان این كشور بسیار مجرب هستند.
داروها را می‌توانید از سوپرماركت‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، هتل‌ها و مراكز خرید تهیه كنید. داروساز‌های ثبت شده معمولا از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعدازظهر كار می‌كنند.
اغلب هتل‌ها دارای پزشك مقیم هستند. باقی پزشكان را می‌توانید از طریق راهنمای تلفن سنگاپور پیدا كنید. برای آمبولانس با شماره ۹۹۵ تماس بگیرید.


شبكه مخابراتی
شبكه مخابراتی سیار سنگاپور بر روی GSM900 و GSM1800 كار می‌كند. سه شركت سرویس‌دهنده تلفن همراه در سنگاپور فعال هستند: سینگتل، ام۱ و استارهاب.
تلفن‌های عمومی كارت‌های اعتباری و كارت‌های تلفن با بهای از پیش برداخت شده را می‌پذیرند. از این تلفن‌ها می‌توانید برای تماس‌های داخلی و جهانی بهره بگیرید. این دستگاه‌ها در اغلب مراكز خرید و ایستگاه‌های MRT یافت می‌شوند. هر پالس (۳ دقیقه) تماس داخله ۱۰ سنت هزینه دارد. كارت‌های تلفن در بها‌های ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ دلار سنگاپور موجود می‌باشند و می‌توانید آنها را از ادارات پست و یا دكه‌های فروش كارت تلفن تهیه نمایید.


برق
ولتاژ برق در سنگاپور ۲۲۰-۲۴۰ ولت است. درصورت نیاز اكثر هتل‌ها مبدل‌های ولتاژ را در اختیارتان خواهند گزارد. در هنگام خرید تجهیزات الكتریكی، نوع ولتاژ مصرفی مناسب با كشور خود را تهیه نمایید. پریز‌های برق در این كشور از نوع سه‌پایه و مربع شكل هستند.


استفاده از دخانیات
استعمال دخانیات در خودرو‌های حمل و نقل عمومی، موزه‌ها، كتابخانه‌ها، آسانسور‌ها، سینماها و سالن‌های نمایش، رستوران‌های با تهویه مطبوع، غذاخوری‌های بدون تهویه مطبوع، مراكز تجمع فروشندگان دوره‌گرد، سالن‌های آرایش، سوپرماركت‌ها، مراكز خرید و ادارات دولتی ممنوع است. به جهت ارتقا سلامت در زندگی شبانه، ممنوعیت استعمال دخانیات در كافه‌ها، دیسكو‌ها، بار‌ها و كلاب‌های شبانه اجرا می‌شود مگر اتاق‌های مخصوص سیگاری‌ها در این اماكن در نظر گرفته شده باشد. جریمه استعمال دخانیات در فضاهای ممنوعه تا سقف یك‌هزار دلار سنگاپور است.


رانندگی
برای رانندگی در سنگاپور می‌باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین‌المللی (IDP) در اختیار داشته باشید. (IDP) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین‌المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می‌نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
مقررات ترافیکی دراین کشور با جدیت اعمال می‌گردد و سیستم حمل و نقل عمومی به نحو گسنرده‌ای در دسترس می‌باشد.


برای سفر به سنگاپور باید بدانید

1-  سنگاپور از مقاصد امن محسوب می‌شود اما جرائم کوچک و خیابانی نظیر جیب‌بری و کیف‌قاپی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. این گونه جرائم بیشتر در متروها، پیاده روی خیابان های شلوغ، رستوران‌ها و لابی هتل‌ها و دیگر اماکن پر رفت و آمد اتفاق می‌افتد.

۲- باتوجه به حضور و فعالیت دزدان دریایی در سواحل اقیانوس هند در استفاده از کشتی‌های تفریحی که به همین منظور اختصاص یافته‌اند دقت نمایید.

۳- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان‌گردان بسیار سخت‌گیرانه است. این مجازات‌ها می‌تواند شامل حبس‌های طولانی و پرداخت جریمه‌های سنگین باشد و در بعضی موارد برای محکومین مجازات مرگ در نظر گرفته شده است.

۴- سنگاپور قوانین سختگیرانه‌ای با برخی از اعمال که معمولاً جرم محسوب نمی‌شوند دارد؛ برخی از این موارد عبارت اند از:
ولگردی
پرتاب آب دهان
آدامس جویدن
ریختن زباله در خیابان هزار دلار سنگاپور جریمه دارد.

۵- با توجه به آب و هوای این كشور، عاقلانه است كه همیشه یك چتر همراه خود داشته باشید.

۶- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می‌باید دوران محکومیت خود را در زندان‌های محلی سپری نماید.

۷-  چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعاً به سفارت یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نزدیکترین کشور اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می‌باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی‌باشد.

8- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحاً آب بطری‌های بسته‌بندی شده) دقت نمائید.

9 - چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهادهای مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.